Mistrovský zápas s Konici doma
Přidal/a Franta Schropfer dne April 22 2017 17:26:21
Pěkná zima v sobotu 22.4.2017 přivítala na našem hřišti, při dalším mistrovském zápase krajského přeboru starších žáků, soupeře z Konice.

FC Želatovice - Sokol Konice 2 : 1 ( 1 : 1 )
Góly: Rychlík D., Piska
Nahrávky : Cagaš M., Sehnálek
Sestava : Gardián ( 35.min. Antoniazi P. )– Navrátil M., Rychlík D., Olejník, Schröpfer – Koláček, Sehnálek, Cagaš M., Piska – Král Z., Haluzík
Střídající hráči : Macháček, Lysák R.

Po prohraném utkání se Zábřehem, jsme udělali několik změn v sestavě. Do brány šel od začátku Filip Gardián, do útoku se posunul Zdeněk Král a první utkání za starší žáky dostal možnost si zahrát Jan Macháček. Na podzim jsme v Konici prohráli 2 : 7 a tím pádem jsme měli soupeři co vracet.

Samotné utkání pak bylo po celých 70.minut poměrně vyrovnanou partií s několika zajímavými momenty. Ve 4.minutě se soupeř dostal do gólové šance, když naši obránci nezachytli průnikovou přihrávku , ale střela zakončujícího hráče neměla takovou razanci, aby si s ní Filip Gardián neporadil. V 10.minutě se před hranicí šestnáctky uvolnil kapitán Tomáš Sehnálek a jen těsně přestřelil. Bohužel o minutu později jsme ztratili míč uprostřed hřiště, soupeř nás dokázal rychle přečíslit a na střelu pod horní tyč nestačil Filip Gardián zareagovat. Po obdrženém gólu jsme přidali na aktivitě a ve 20.minutě, po faulu na Tomáše Sehnálka, zahrával přímý kop Vojta Piska a jen těsně přestřelil. Ve 23.minutě zahrával rohový kop Vojta Schröpfer, míč na ,,první“ tyči zachytil Tomáš Sehnálek, vystřelil a míč se od tyče odrazil tak nešťastně, že jej Peťa Koláček který byl nejblíže nedokázal usměrnit do brány. Ve 25.minutě svedl Marek Cagaš uprostřed hřiště vítězný souboj, po kterém se míč dostal k Davidovi Rychlíkovi a následná střela pod horní tyč, na kterou si gólman hostí sáhl, znamenala naše vyrovnání.

Do druhé půle nastoupil do brány Patrik Antoniazi a Filip Gardián se posunul na místo středního záložníka. První šanci druhé půle, si vytvořil soupeř ve 44.minutě, ale Patrik Antoniazi včasným vyběhnutím, dokázal míč po střele soupeře vytěsnit na roh. To co se nepodařilo soupeři, se podařilo našemu týmu ve 48.minutě. Tomáš Sehnálek unikl po pravé straně, poslal prudký míč před bránu a Vojta Piska byl tam, kde měl být a střelou zblízka poslal náš tým do vedení. Že to byl gól vítězný, ukázal pak další průběh utkání, když jsme snahu soupeře dokázali eliminovat zejména velkou bojovností a utkání zaslouženě dovedli k vítězství.

Několik fotografií ze zápasu najdete ZDE

Příští mistrovský zápas sehrajeme ve středu 26.4.2017 na hřišti tradičního soupeře - v Čechovicích. Začátek zápasu v 15:30 hodin, doprava na hřiště soupeře individuální, sraz na hřišti soupeře vE 14:45 hodin. Při potížích s dopravou se obraťte na trenéra, pomůže Vám ji zorganizovat.