Mistrovský zápas s Novými Sady
Přidal/a Franta Schropfer dne March 26 2017 21:26:51
Nedělní ráno 26.3.2017, bezprostředně po změně času na letní, slunečné, ale velmi chladné počasí nás přivítalo na hřišti tradičního soupeře v Krajském přeboru starších žáků v Olomouci - Nových Sadech.

FK Nové Sady - FC Želatovice 2 : 4 ( 0 : 3 )
Góly : Sehnálek 2, Koláček, Piska
Nahrávky : Lysák R., Sehnálek, Piska
Sestava : Navrátil – Zbořil, Rychlík D., Schröpfer, Král Z. – Koláček, Sehnálek, Gardián, Piska – Cagaš M., Lysák R.

Na hřiště našeho soupeře jsme určitě nejeli v roli favorita. Podzimní utkání u nás jsme prohráli poměrně hladce 0 : 6 a sestava s devíti staršími žáky a dvěma mladšími, bez možnosti střídání, příliš optimismu nedávala. Nicméně míč je kulatý a každé utkání začíná od stavu 0 : 0.
Soupeř do utkání vstoupil aktivně a v 7.minutě se mohl jít do vedení, ale nebezpečnou hlavičku po rohovém kopu, zastavil Zdeněk Král těsně před brankovou čarou. I nadále byl soupeř aktivní, ale ve 12.minutě narýsoval kolmici mezi obránce Robert Lysák, Tomáš Sehnálek vyhrál běžecký souboj s obráncem a střelou podél vybíhajícího gólmana otevřel skóre utkání. Soupeře obdržený gól zjevně zaskočil a když v 15.minutě Peťa Koláček, obral u soupeřova pokutového území zbytečně kličkujícího protihráče a poslal míč na soupeřovu bránu, kde nakonec s přispěním gólmana skončil, byla nálada v týmech hodně rozdílná. Soupeř se pak věnoval více rozboru chyb rozhodčího a my toho dokázali využít ve 24.minutě, kdy Marek Cagaš poslal míč rozběhnutému Tomáši Sehnálkovi, který opět prokázal svou rychlost, když byl u míče dříve než obránce s gólmanem a následnou přihrávkou ,,vyzval“ Vojtu Pisku ke skórování do prázdné brány.

Ve druhé půli jsme očekávali nápor soupeře, který neměl co ztratit. Snažili jsme se jej pozorným bráněním eliminovat, ale ve 43.minutě přišel rohový kop, míč se dostal k nekrytému protihráči a ten kolenem snížil na 1 : 3. Tento gól soupeře pochopitelně povzbudil, ale nám se dařilo tlak eliminovat až do 61.minuty, kdy přišel přímý kop, který se odrazem od zdi snášel z výšky k naší bráně a Mara Navrátil neměl dostatek klidu na chycení míče – 2 : 3. Po tomto gólu vsadil soupeř vše na útok a nám se povedlo to, co minulé utkání Jeseníku u nás. V 68.minutě vybojoval míč uprostřed hřiště Vojta Piska, poslal míč rozběhnutému Tomášovi Sehnálkovi a ten přesnou střelou k tyči pečetil naše vítězství – 2 : 4.

Nebylo to vůbec špatné představení a celý tým musím pochválit za bojovnost, nasazení a touhu zvítězit, prostě týmový výkon a zasloužené vítězství.

Několik fofografií ze zápasu najdete ZDE

Příští zápas sehrajem na domácím hřišti - v neděli 2.4.2017 přivítáme v okresním derby soupeře z Kozlovic. Zápas začíná v 10:45 hodin, sraz na hřišti stanovil trenér na 10:00 hodin. Doufejme, že se všichni nemocní a zranění dají dohromady a tohoto soupeře přivítáme v plné síle. Přijďte naše borce povzbudit na toto mistrovské utkání.