Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 17
Nejnovější člen: mirek jemelka
Mistrovský zápas s Němčicemi nad Hanou
NovinkaFotbalové krásný den v neděli 7.5.2017 (sice po dešti, ale jinak krásný) přivítal na našem domácím hřišti soupeře z Němčic nad Hanou. Soupeř se pohybuje ve vyšších patrech tabulky, naši borci spíše na opačném konci, takže zápas měl poměrně jasného favorita - situace na hřišti tomu ale příliš neodpovidala. A to i v situaci, kdy za nás nastoupili 3 mladší žáci, abychom měli alespoň jednoho hráče na střídání.

FC Želatovice - FK Němčice nad Hanou 2 : 3 ( 1 : 2 )
Góly: Piska, Gardián
Nahrávky : Gardián, Lysák R.
Sestava : Antoniazi P. – Navrátil M., Rychlík D., Olejník, Schröpfer – Koláček, Sehnálek, Gardián, Piska – Cagaš M., Lysák R.
Střídající hráč : Macháček

Proti čtvrtému celku tabulky, jsme nepodali vůbec špatný výkon. Bohužel se utkání přiřadilo k těm již odehraným (Jeseník, Kozlovice), ve kterých jsme podali výborný výkon, ale na zisk bodů to nestačilo.

Od počátku byl fyzicky zdatnější soupeř aktivnější, ale nám se dařilo důsledným bráněním jeho útočné snahy eliminovat. Tedy alespoň do 13.minuty, kdy soupeř našel skulinu v naší obraně a přesnou střelou uvnitř pokutového území, otevřel stav utkání. O tři minuty později jsme zaváhali při kontrole míče na hranici našeho pokutového území a soupeř nás potrestal druhým gólem. Hosté uspokojeni dvougólovým vedením evidentně polevili a my toho dokázali využít ke vstřelení kontaktního gólu ve 22.minutě, když Filip Gardián uprostřed hřiště dokázal přejít přes protihráče, poslal míč na rozběhnutého Vojtu Pisku a ten se v zakončení nemýlil. Soupeře obdržený gól zaskočil a zbytek první půle se odehrával spíše na jeho polovině. Bohužel jsme nedokázali najít výhodný prostor k zakončení.

Druhá půle byla vyrovnanou partií, kdy většina hry se odvíjela zejména mezi oběma šestnáctkami. V 51.minutě jsme nezachytili protiútok soupeře, po rychle zahraném autovém vhazování a hosté střelou k tyči zvýšili svůj náskok znovu na dvougólový. Naše snaha pak byla odměněna tři minuty před koncem utkání, když Robert Lysák posunul míč na Filipa Gardiána a jeho střela z 25 metrů zapadla pod horní tyč. V závěrečných minutách si soupeř těsné vítězství pohlídal.

Několik fotografií ze zápasu najdete ZDE

Příští zápas sehrajeme v sobotu 13.5.2017 na hřišti soupeře - v Lošticích. Vzhledem ke vzdálenosti je doprava společná s mladšími žáky - autobusem. Odjezd je v 11:00 hodin od hřiště v Želatovicích, zastávky uděláme na Želatovské ulici a další dle dispozic trenéra. Zveme všechny přiznivnce našich borců, ať je přijdou borce povzbudit.